Wiele pand chce coś sobie kupić, ale nie ma pieniędzy. Czytelnik głowi się: "Jak zdobyć pando-montey?" (zacytowałam dokładnie). Otóż jest to sprawa bardzo prosta. Na wyspie jest mnóstwo minigierek, np. Cloud Number Nine czy City Runner. Wystarczy w nie zagrać i próbować przejść jak najwięcej poziomów i jak najlepiej, za to można otrzymać Panda-monety (zwane kiedyś Pawsami). Pokażę tutaj dla niewiedzących, jak to dokładnie działa. (chociaż większość pand powinna wiedzieć)
Reporterka Miskab10
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Instrukcje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Instrukcje. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 25 października 2012
poniedziałek, 1 października 2012
Jak zrobić okrągły napis - film
Film prezentujący jak zrobić okrągły napis w Adobe Photoshop CS5.
Reporter Makarena11
niedziela, 30 września 2012
Jak dostać się na wzgórze pand?
Kolejne pytanie Czytelnika? "Jak dostać się na wzgórze pand".
Kiedyś w Księdze Przygód znajdowała się misja "Historia miłosna Amalury". Po jej przejściu można było wejść na wzgórze pand. Niestety, innych sposobów nie ma. Umieszczę tutaj zdjęcie dla ciekawskich:

Wejść można poprzez dziurę w drzewie po prawej stronie Mrocznego Lasu (światełko w lewym rogu w teleskopie na wulkanie).
Reporterka Miskab10
Jest jeszcze jeden sposób:
Jeśli ktoś z Twojej listy znajomych ma dostęp do tego miejsca, można go poprosić by tam poszedł,
a następnie przenieść się do niego. Jak to zrobić?
Otwórz swoją Kartę Gracza, wyszukaj znajomego i otwórz jego kartę. Tam, pod zdjęciem wybierz opcję znalezienia czy przeniesienia do przyjaciela i skorzystaj z niej :) Tajemniczym sposobem znajdziesz się tam gdzie jest wybrana przez Ciebie panda z listy.
Dopisek Reportera Naczelnego
Kiedyś w Księdze Przygód znajdowała się misja "Historia miłosna Amalury". Po jej przejściu można było wejść na wzgórze pand. Niestety, innych sposobów nie ma. Umieszczę tutaj zdjęcie dla ciekawskich:

Wejść można poprzez dziurę w drzewie po prawej stronie Mrocznego Lasu (światełko w lewym rogu w teleskopie na wulkanie).
Reporterka Miskab10
Jest jeszcze jeden sposób:
Jeśli ktoś z Twojej listy znajomych ma dostęp do tego miejsca, można go poprosić by tam poszedł,
a następnie przenieść się do niego. Jak to zrobić?
Otwórz swoją Kartę Gracza, wyszukaj znajomego i otwórz jego kartę. Tam, pod zdjęciem wybierz opcję znalezienia czy przeniesienia do przyjaciela i skorzystaj z niej :) Tajemniczym sposobem znajdziesz się tam gdzie jest wybrana przez Ciebie panda z listy.
Dopisek Reportera Naczelnego
Jak zrobić okrągły napis?
Czytelnik pyta: Jak zrobić okrągły napis? Mogłoby się to wydawać trudne, jednak wcale nie jest.
Przede wszystkim trzeba mieć program graficzny Gimp, ja mam wersję 2.6. Najpierw go otwieramy. W lewym górnym rogu znajduje się szereg opcji, wybieramy Plik - Utwórz - Logo - Napis na okręgu. Teraz wpisujemy w okienko "tekst" to, co chcemy. Wybieramy rozmiar czcionki i czcionkę (kolor musimy wybrać na początku, po otwarciu Gimp-a). Ustawiamy promień (czyli połowę średnicy) koła. wpisujemy w kąt początkowy 0. Wybieramy teraz kąt wypełnienia. Jeśli weźmiemy 360, otrzymamy pełen okrąg, jeśli mniej, niepełny, jeśli 180, połowę. Wpisałam napis "miskab10.panfu.miskab10.panfu.". Efekt:
Najlepiej wpisać coś dłuższego, będzie lepszy rezultat.
Reporterka Miskab10
Przede wszystkim trzeba mieć program graficzny Gimp, ja mam wersję 2.6. Najpierw go otwieramy. W lewym górnym rogu znajduje się szereg opcji, wybieramy Plik - Utwórz - Logo - Napis na okręgu. Teraz wpisujemy w okienko "tekst" to, co chcemy. Wybieramy rozmiar czcionki i czcionkę (kolor musimy wybrać na początku, po otwarciu Gimp-a). Ustawiamy promień (czyli połowę średnicy) koła. wpisujemy w kąt początkowy 0. Wybieramy teraz kąt wypełnienia. Jeśli weźmiemy 360, otrzymamy pełen okrąg, jeśli mniej, niepełny, jeśli 180, połowę. Wpisałam napis "miskab10.panfu.miskab10.panfu.". Efekt:
Najlepiej wpisać coś dłuższego, będzie lepszy rezultat.
Reporterka Miskab10
Detektywi z Bitterlandii - instrukcja (wersja filmowa)
Wykonałam specjalnie dla Was film pokazujący, jak przejść misję pt. "Detektywi z Bitterlandii", lub, jak kto woli, "Szpiedzy z Bitterlandii". Misja jest bardzo łatwa i jednodniowa. W razie wątpliwości rzućcie okiem na ten film:
Reporterka Miskab10
piątek, 24 sierpnia 2012
Zagadka ze świecami - odpowiedź dla czytelnika
Czytelnik pyta o podpowiedź do zagadki ze świecami, w misji "Uratuj Pokopetsy".
Szczegółowy opis można znaleźć tutaj:
http://reporterzy.blogspot.com/2010/03/zagadka-ze-swiecami.html
Pytanie do wszystkich:
Gdzie w naszej gazecie można znaleźć podpowiedzi do misji?
Kto wskaże największą ilość miejsc, a na dodatek dołączy screeny, wygrywa.
Zapraszam do zabawy.
Szczegółowy opis można znaleźć tutaj:
http://reporterzy.blogspot.com/2010/03/zagadka-ze-swiecami.html
Pytanie do wszystkich:
Gdzie w naszej gazecie można znaleźć podpowiedzi do misji?
Kto wskaże największą ilość miejsc, a na dodatek dołączy screeny, wygrywa.
Zapraszam do zabawy.
niedziela, 19 sierpnia 2012
sobota, 5 listopada 2011
Gdzie znajduje się Foyer w Zamku? - odpowiedź na pytanie
Hej!
Jeden z naszych czytelników zadał pytanie "Gdzie znajduje się Foyer w Zamku?".
Jako reporter znający wyspę Panfu postaram się odpowiedzieć na w.w. pytanie.
Słowo "foyer" tłumacząc na język polski możemy zdefiniować, jako przedsionek lub sień.
Przedsionek (Foyer) odnaleźć możemy wchodząc do Zamku i iść prosto aż do brązowych drzwi z pozłacanymi zawiasami i zamkiem.
Gdy otworzymy te ciężkie drzwi, które niestety nie posiadają klamki wejdziemy do szukanej sieni (Foyer).
W Foyer znajduje się dywan, w którym drzemie ukryty duch krowy, który ukazał się nam on już dwa razy i zapewne nie ostatni.
Foyer jest też prawie najbardziej zadziwiającym miejscem, ponieważ lata tam nietoperz, który nie ma zamiaru opuścić tego pomieszczenia a w szufladzie i w wazonie zamieszkało tajemnicze zwierzątko.
Gdy rozejrzycie się dokładniej na pewno zobaczycie jeszcze więcej zwierzątek.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Reporter Makarena11
Jeden z naszych czytelników zadał pytanie "Gdzie znajduje się Foyer w Zamku?".
Jako reporter znający wyspę Panfu postaram się odpowiedzieć na w.w. pytanie.
Słowo "foyer" tłumacząc na język polski możemy zdefiniować, jako przedsionek lub sień.
Przedsionek (Foyer) odnaleźć możemy wchodząc do Zamku i iść prosto aż do brązowych drzwi z pozłacanymi zawiasami i zamkiem.
Gdy otworzymy te ciężkie drzwi, które niestety nie posiadają klamki wejdziemy do szukanej sieni (Foyer).
W Foyer znajduje się dywan, w którym drzemie ukryty duch krowy, który ukazał się nam on już dwa razy i zapewne nie ostatni.
Foyer jest też prawie najbardziej zadziwiającym miejscem, ponieważ lata tam nietoperz, który nie ma zamiaru opuścić tego pomieszczenia a w szufladzie i w wazonie zamieszkało tajemnicze zwierzątko.
Gdy rozejrzycie się dokładniej na pewno zobaczycie jeszcze więcej zwierzątek.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Reporter Makarena11
piątek, 22 października 2010
Labirynt w jeden dzień
Jak przejść przez Labirynt w jeden dzień? Każdego to pytanie zapewne nurtuje. Ja na szczęście znam na to odpowiedź. Jeżeli chcecie przejść przez labirynt skróconą drogą to musicie stanąć po lewej stronie od wejścia i próbujemy wyciągnąć na schodki, które znajdują się naprzeciwko. Później rozciągamy a prawie robimy szpagat w stronę wyjścia z labiryntu. Jeżeli uda się to Wam to macie gwarantowane jak najszybsze, choć meczące przejście przez labirynt. Wtedy wychodzicie z labiryntu, jako pierwsi. Jeżeli udało się Wam to załóżcie się z kolegą lub koleżanką, kto pierwszy wyjdzie z labiryntu.
Reporter Makarena11
Okruchy dla papugi
Odpowiedź na Wasze pytanie: Gdzie znaleźć okruchy dla papugi? W misji „Magiczny diament” nasz pirat William zagubił swoją papugę. Gdy odkrywamy gdzie ona się znajduje ona nie chce do na przylecieć, więc trzeba dać jej smakołyki. Jej ulubionym jedzeniem są herbatniki. Znajdują się tam gdzie są lody. Wiecie gdzie? Tak! To idźcie tam, pożyczcie herbatniki i dajcie papudze a ona na pewno do Was przyleci gdyż jest głodna.
Reporter Makarena11
Jak latać...
Dzisiaj odpowiem naszym czytelnikom na ciekawe pytanie m.in. Jak latać na Panfu? Do latania na Panfu są dwa sposoby. Ale może zacznijmy od pierwszego. Gdy osiągniemy 31 poziom doświadczenia w granie gier to każdy ze Złotą Kartą może dostać spadochron, który gdy go nałożymy i wejdziemy na wulkan to możemy spokojnie skakać w dowolne miejsce na Panfu. Drugim sposobem, który jest bardziej ryzykowny jest zrobienie sobie skrzydeł. Można je zrobić z takich rzeczy jak: patyki, płótno, żyłka oraz pióra. Gdy wszystko to złożymy możemy spróbować polecieć. UWAGA! Nie zawsze każdemu się to udaje, dlatego polecam pierwszy sposób.
Reporter Makarena11
wtorek, 11 maja 2010
Jak wejśc na ścianę w nowym mieście?
Dziś odkryłem jak wejść na ścianę w naszym nowym mieście. Mam nadzieję, że ten rysunek wam wszystko wyjaśni:
P.S. Spójrzcie na Oborę [mapa] Jej wygląd się upiększył! Jej kolory są bardziej intensywne i wygląda bardziej realistycznie!
piątek, 16 kwietnia 2010
Nowe Zadanie z Pokopetsami
Hej Pandy!
Przedstawiam Wam rozwiązanie nowego zadania dotyczącego Pokopetsów. Zaczynamy od spotkania z Eloise przed
Przedstawiam Wam rozwiązanie nowego zadania dotyczącego Pokopetsów. Zaczynamy od spotkania z Eloise przed
środa, 7 kwietnia 2010
Sala Dżunglastyczna w wersji Kapi'ego1000 :)
Hej Pandy
Już wszyscy pewno wypoczywają po wykonaniu zadania z Salą Dżunglastyczną.
Pozwolę sobie na koniec dnia przedstawić Wam swoja wersję tego zadania . Troszkę się przy niej napracowałem i mam nadzieję, że nie na próżno ;)
Zapraszam Was do obejrzenia ...liczę też na komentarze:)
Pisał dla Was
Reporter Kapi1000
Już wszyscy pewno wypoczywają po wykonaniu zadania z Salą Dżunglastyczną.
Pozwolę sobie na koniec dnia przedstawić Wam swoja wersję tego zadania . Troszkę się przy niej napracowałem i mam nadzieję, że nie na próżno ;)
Zapraszam Was do obejrzenia ...liczę też na komentarze:)
Pisał dla Was
Reporter Kapi1000
piątek, 2 kwietnia 2010
wtorek, 30 marca 2010
Benny Bunny- Misja
sobota, 27 marca 2010
Zagadka ze świecami
Zagadka ze świecami jest bardzo podchwytliwa.Pamiętając zagadkę z żółwiem powstrzymałam się od szybkiego podania rozwiązania.
Długo myślałam nad odpowiedzią zwłaszcza, że pytanie wydało mi się z pewnym "haczykiem".
Kiedy myślimy nad treścią zagadki, w pierwszej chwili każdy skupia się nad tym ile świeczek zostało nie zgaszonych.
W zadaniu mamy 8 świeczek, z których 4 zostają zgaszone, a następnie kolejna. Te co zostały palą się do rana.
Pytanie: Ile zostało świeczek?
Najpierw myślałam, że pytanie nie jest zbyt precyzyjne: bo o które świeczki chodzi? O te zgaszone czy zapalone. W pierwszym odruchu większość może wpisać ilość świeczek niezgaszonych.
Przyjrzyjmy się temu zjawisku:
8 zapalonych świeczek na wannie. 5 z nich zostaje zgaszone, a 3 pali się do rana.
Przez całą noc palące świeczki po prostu się wypalają i rano zostają tylko puste miejsca po nich (stopiony wosk). Łatwo jest teraz policzyć ile zostało świeczek :)
Reporter Naczelny Tamaki
czwartek, 25 marca 2010
Misja: Uratuj Pokopetsy cz.II - dokończenie
Hej Pandy
Cała noc wierciłem się w swoim łóżeczko. Śnił mi się mały żółwik maszerujący w lewo i prawo.
Obudziłem się tak zmęczony jakbym to ja był tym żółwikiem. Musiałem zobaczyć się w lustrze, ale na szczęście wszystko ze mną było w porządku. Żadnej skorupy na plecach nie zobaczyłem :)
No to teraz szybko muszę pobiec do samolotu i uwolnić Pokopetsy. Tylko czy jeszcze tam są???
Może inne Pandy zrobiły porządek z Bonezem i uwolniły zwierzaczki?
Po chwili byłem na miejscu i rozwiązałem zagadkę z wędrującym żółwikiem.

No i zaczyna się bieganina- pomyślałem. Ale trzeba pomóc biedaczkom i po chwili
Cała noc wierciłem się w swoim łóżeczko. Śnił mi się mały żółwik maszerujący w lewo i prawo.
Obudziłem się tak zmęczony jakbym to ja był tym żółwikiem. Musiałem zobaczyć się w lustrze, ale na szczęście wszystko ze mną było w porządku. Żadnej skorupy na plecach nie zobaczyłem :)
No to teraz szybko muszę pobiec do samolotu i uwolnić Pokopetsy. Tylko czy jeszcze tam są???
Może inne Pandy zrobiły porządek z Bonezem i uwolniły zwierzaczki?
Po chwili byłem na miejscu i rozwiązałem zagadkę z wędrującym żółwikiem.

No i zaczyna się bieganina- pomyślałem. Ale trzeba pomóc biedaczkom i po chwili
Siodło - Misja
Subskrybuj:
Posty (Atom)














Marcin 



















