Zabronione jest kopiowanie grafiki z Dziennika Elli i Maxa - dotyczy szczególnie katalogów.

czwartek, 13 grudnia 2012

Koko koko... browar spoko?!

Zdjęcie wykonałam około półtora miesiąca temu, ale myślę, że jeszcze warto o tym napisać... Jak widzimy na fotografii, panda (w kostiumie liścia) śpiewa na całe miasto: "Hej ko ko ko ko ełro spoko browar leci hen wysoko wszyscy razem go wypijmy no i się prześpijmy". Zacytowane dokładnie, po prostu części wypowiedzi nie widać. 
Co ma panda na myśli? Hmm, przede wszystkim chciała zabawnie przerobić piosenkę "Koko euro spoko". Czy wyszło jej zabawnie? Nie do końca, wystarczy spojrzeć na resztę wypowiedzi. "Browar leci hen wysoko". Browar, piwo, czyli alkohol. Panda na pewno nie miała 18 lat, po pierwsze widać w karcie gracza, po drugie zrobiła błąd ortograficzny, a po trzecie dorosły nie wymyślałby takich przeróbek, nie miałby zwyczajnie czasu zaprzątać sobie tym głowy. Zatem, skoro nie miała 18 lat, niech lepiej nie myśli o alkoholu. "Wszyscy razem go wypijmy". Pewnie miała na myśli imprezę, albo po prostu upicie się. To niedopuszczalne wśród osób niepełnoletnich! Kiedy przeglądam portale besty.pl i komixxy.pl, gdzie dodaje się zdjęcia dotyczące picia, zastanawiam się, czy jestem jedyną osobą na świecie, która jest przeciwko niemu. 
Pod spodem widać napis tego pokroju, z którym ciągle walczę - i was też zachęcam do tego. "No i się prześpijmy". Kto wie, może pandzie tej chodziło tylko o zaśnięcie z racji zmęczenia po zabawie, jednak... myślę, że to ma gorszy podtekst. W tym wieku... Łapki opadają. 
Podsumowując: Pandy żyjące w naszej krainie pozwalają sobie na zbyt wiele, nawet na alkohol w jednej wypowiedzi z... brak mi słów. To, co mówią pandy, jest coraz słabiej kontrolowane, jeśli chodzi o wulgaryzm itp.), natomiast bardziej kontrolowane, jeśli chodzi o normalne, miłe rozmowy. Sama tego doświadczyłam w moim dwunastoletnim pandzim życiu... przez wyłapywanie zlepek sylab "idę se xD", "czerwony", "wyjdz na chwilę i zaraz wróć", "nalesniki" - oto przykłady wyrazów, za które możesz być zablokowany (a). O tym pisało się jednak w tej gazecie bardzo dużo, więc nie będę już w nieskończoność przeciągać tematu i was nudzić. 
Pisała dla Was reporterka Miskab10

Related Article:

3 komentarze:

Callain pisze...

Tak, "Besty" są szczególnie żałosne (na Komixxach nie jest wcale tak dużo komiksów o piciu). Gdy widzę teksty typu "Rzuć wszystko i chodź pić" dodane przez najwyżej piętnastolatków, słabości mnie biorą. Niby czemu ma służyć upijanie się, chodzenie na imprezy z alkoholem? Na to jeszcze będzie czas, a marnowanie najpiękniejszego okresu swojego życia jest żałosne i rachityczne.

Vilene pisze...

Mogło być też tak, że panda na zdjęciu chciała zaimponować komuś starszemu znajomością "dorosłych" rzeczy. Tak czy inaczej, takie zachowanie jest żałosne. Ja chodzę do liceum, więc z tego rodzaju żarcikami mam czasami styczność w szkole. Nie wiem, dlaczego młodzież uważa nawiązywanie do alkoholu za zabawne. Jest też taki serial, niby-komediowy "Panfu za jeden uśmiech". Główną cechą charakteru jednej z postaci była właśnie "miłość" do picia piwa. Cóż, Gieniuk tworząc ten serial raczej nie pomógł w zwalczaniu zjawiska.

A swoją drogą, ciekawe jest to, że automatyczna blokada przepuściła słowo "browar".

miskab10 pisze...

Oj, tak. Mogę podać linki do kilku bestów...
http://besty.pl/1908381
http://besty.pl/1906905 (pod Bitch please, co wiemy sami co oznacza)
http://besty.pl/1906136
Raz ktoś pokazał obrazek choinki z puszek po piwie, innym razem "tort" urodzinowy, złożony również z puszek piwa. Po prostu brak słów...


Related Posts with Thumbnails
 

Wspólne opowiadanie

Chcesz być współautorem tego opowiadania?
Dopisz kolejne zdanie lub dwa :)
[ Zobacz | | Napisz ]

Licencje

Ostatnie numery:

Search This Blog

Archiwum

Roczniki:

2009 (1037) 2010 (2986) 2011 (464) 2012 (458) 2013 (60)

Kalendarz

Kapsuła Czasu

Czytelnicy

Miejsce na Twoją Reklamę:

[ Zobacz | | Napisz ]

widgets
Copyright 2010 Reporterzy Panfu. All rights reserved.
Themes by Bonard Alfin and Tamaki l Home Recording l Blogger Template