Zabronione jest kopiowanie grafiki z Dziennika Elli i Maxa - dotyczy szczególnie katalogów.

środa, 26 grudnia 2012

Islam czy katolicyzm?

Islam czy katolicyzm? Od paru dni męczy mnie to pytanie, jaka religia jest uznawana w Panfu. Islam - druga, co do wielkości religia świata pod względem liczy wyznawców. Stworzył ją Mahomet, który był ich prorokiem. Natomiast Bogiem Allah. Wyznawców tej wiary nazywa się muzułmanami. Świątynią muzułmanów jest meczet. Symbolem islamu jest półksiężyc, a świętą księgą Koran. Katolicyzm - to religia, która powstała na skutek podziału na część wschodnią w Konstantynopolu i zachodnią w Rzymie. Świątynią katolików jest kościół rzymskokatolicki, a głową jest biskup Rzymu, czyli papież. Symbolem katolicyzmu jest krzyż, a świętą księgą Biblia. No właśnie, symbolem katolicyzmu jest krzyż. Na starych mapach Panfu, a nawet na tej, która jest w schowku w łodzi przycumowanej w Starym Porcie znajdują się trzy tajemnicze budowle. Na dwóch z nich widnieje krzyż, co może oznaczać kościół rzymskokatolicki. Ale ten trzeci budynek oznaczony podwójnym kołem na zdjęciu budzi wątpliwości, co to jest. Czy może być to meczet? Odchodząc od tematu zajrzyjmy do komnaty Kamarii. Odbierając karteczkę z mottem usłyszymy tajemniczy dźwięk (kliknij tutaj i posłuchaj). Czy może to być muezin, który nawołuje do modlitwy? Dla przykładu daję inny film.
 
Jeśli tak to czy wieża, która jest w Zamku może służyć, jako minaret? (Minaret - wysoka, zwykle smukła wieża stawiana przy meczecie z nadwieszonym balkonem lub galeryjką, z którego muezin może nawoływać wiernych na modlitwę. Źródło: http://pl.wikipedia.org). A ta tajemnicza trzecia budowla może być meczetem? Czy zastanawialiście się kiedyś, czemu Kamaria nosi takie długie szaty owinięte prawie na całym swoim ciele? Przypomnę, iż Kamaria pochodzi z Afryki a tam aż 41% mieszkańców wyznaje islam. Otóż kobieta w krajach, w których wyznaje się islam musi nosić długie szaty nazywane burką, a odsłonięte może mieć tylko oczy. Więc czy Kamaria nosi ową burkę? Może to ona sprowadziła islam do Panfu? Mam nadzieję, że to rozważanie na temat, jaka religia obowiązuje w Panfu da Wam dużo do myślenia, a te tajemnicze budowle na mapie będą na razie tajemnicą.
Reporter Makarena11


Related Article:

11 komentarze:

miskab10 pisze...

Ja myślę, że w Panfu jest najbardziej uznawany katolicyzm, ponieważ obchodzi się tu Boże Narodzenie, Wielkanoc itp. Jednak zauważyłam tu sporo niepokojących znaków, chociażby pacyfka. W końcu w Panfu może grać każdy, obojętnie jakiego jest wyznania.
W tamtych muzułmańskich krajach nie tylko muzułmanki muszą być w większości zakryte. Gdy ja, katoliczka, byłam na wakacjach w Turcji i zwiedzałam meczet, podobnie jak tamtejsze dziewczynki musiałam zdjąć buty, założyć na głowę chustę oraz długie spodnie i rękawy. A czy trzeba być muzułmaninem, żeby nosić takie szaty?
Pozdrawiam, reporterka Miskab10

Mαкαяєиα11 pisze...

Miskab, kobiety, które wchodzą do meczetu muszą takie coś nałożyć nawet jeśli nie są muzułmankami.
Jeśli byłabyś prawdziwą muzułmanką to w meczecie mogłabyś się poruszać tylko wokół ścian, jedynie mężczyźni mogą wchodzić do tzw. nawy głównej. Nawet turyści mają specjalnie wydzielone miejsce do tego. A czy wiedziałaś, że muzułmanie muszą w swoim życiu odbyć przynajmniej jedną pielgrzymkę do Mekki? Oczywiście tyczy się to tylko mężczyzn. W krajach, gdzie obowiązuje islam kobiety nie mają żadnych praw. Gdyby mąż posądził cię np. o zdradę i nie miał dowodów to tak czy siak mógłby Cię ukamienować albo wylać na Ciebie kwas żebyś nigdy nie spojrzała się na innego. Mężczyźni mogą mieć parę żon, żona może mieć tylko jednego męża. Trochę nie ma w tym sensu, ale taka jest właśnie ich religia i ich prawo. A czy Ty chodziłabyś przez prawie większość czasu w burce? Mając odkryte tylko oczy? A temperatury tam dochodzą nawet do 40 stopni Celsjusza. Co do świąt to fakt, że nie ma tam ani Bożego Narodzenia, ani Wielkanocy, ale mają tam Ramadan podczas którego obowiązuje 30 dniowy post. To tak jak w katolicyzmie jest wielki post, który trwa 40 dni.

OfficialTheRPA pisze...

Moje opinia na ten temat to Protestantyzm. A ni w Islamie ani w katolicyzmie nie ma Halloween. a Święta są w protestantyzmie i katolicyzmie

RN pisze...

Punkt za oryginalny artykuł :)
Agusia, swego czasu też się nad tym głowiła.
Jednak w Panfu nie króluje islam ani katolicyzm tylko new age w czystej postaci.
Pozdrawiam :)

miskab10 pisze...

W Panfu nie ma chyba przeważającej religii, po prostu twórcy gry szanują graczy wyznawców wszystkieo. Uszanowali po prostu obchodzenie przez nas Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkanocy itp. oraz taki ubiór, jaki noszą muzułmanki - na przykładzie Kamarii.
Pozdrawiam :)

miskab10 pisze...

Makarena, wszystko wiem, o burkach, pielgrzymkach i innych. No, ale Kamaria pochodzi jak wiemy z Afryki, gdzie jest jeszcze goręcej - nawet 50 stopni, a jest czarodziejką, w końcu one noszą coś takiego. Zresztą u nas klimat jest jaki jest, i dlatego Kamarii w tym dobrze. Ja bym czegoś takiego przy wysokich temperaturach nie nosiła, ale jak Kamaria cały prawie czas siedzi w swojej wieży...
Pozdrawiam :)

RN pisze...

Misiu, tak działa New Age.

Mαкαяєиα11 pisze...

Szczerze mówiąc to ten artykuł jest tak jakby moim przemyśleniem. Bo nawet ten dźwięk przy odbieraniu motta jest bardzo podobny do nawoływania muezina. Ubranka w katalogu są z krajów islamskich, a nawet Kamaria choć jest wróżką nosi podobne szaty. Stąd takie rozważanie nad pytaniem "Islam czy katolicyzm?".

RN pisze...

Makarena, oto właśnie chodzi, by dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki takim refleksjom, praca staje się ciekawsza i sam popatrz ile komentarzy pod nią jest. Skłania do zastanowienia się. Każdy dodał to co myśli bo każdy inaczej widzi rzeczywistość. To sprawia, że możemy poznawać nowe osoby i ich zapatrywanie się na świat. Tu nie chodzi o to by coś udowadniać, czy spierać się w komentarzach "jak to jest", tylko najważniejsze jest dzielenie się i Ty to sprawiłeś;
Zrobiłeś bardzo dobrą rzecz, tak trzymaj :)

Vilene pisze...

Panfu powstało w Niemczech, więc wiadomo, że są na nim tradycje popularne w tym kraju. Niemcy obchodzą Halloween, bo są bardziej "zachodni", to żaden "New Age", tylko po prostu rozrywka. Tak samo z tradycją prezentu na każdy dzień adwentowy - tak jest w krajach zachodnich. To tak jak w kreskówkach: na pewno zauważyłyście, że kreskówki mają swoje specjalne odcinki właśnie na Halloween, na Gwiazdkę itd. Ja byłam w Tunezji, słyszałam dźwięk nawoływania muezina i nigdy mi się to nie skojarzyło z dźwiękiem w kuli Kamarii :) . Także myślę, że to po prostu takie szczególiki, bez jakiegoś większego, ukrytego znaczenia. Może właśnie dlatego, że Kamaria pochodzi z Afryki, to chciała się u siebie urządzić po swojemu ;-).

Kulinarna Kinga pisze...

Faktycznie,jest co do zastanowienia się przy tej sprawie.Nie jest to łatwe.Panfu i owszem różne tradycje Katolickie obchodzi,ale np.Halloween to jest zagraniczna i dla katolików zła tradycja.Z tym obrazkiem,mi to nie przypomina meczetu,bardziej zwykły kościół katolicki.A ten dźwięk przy otwieraniu kuli w pokoju kamarii,jest to również
trudna sprawa.Ale Kamaria jest czarodziejką,więc
taki dźwięk jest pewnego rodzaju magiczny w sobie.I o to chodzi,ale nie musi to być głos z meczetu.Według mnie na Panfu nadal króluje Katolizm.


Related Posts with Thumbnails
 

Wspólne opowiadanie

Chcesz być współautorem tego opowiadania?
Dopisz kolejne zdanie lub dwa :)
[ Zobacz | | Napisz ]

Licencje

Ostatnie numery:

Search This Blog

Archiwum

Roczniki:

2009 (1037) 2010 (2986) 2011 (464) 2012 (458) 2013 (60)

Kalendarz

Kapsuła Czasu

Czytelnicy

Miejsce na Twoją Reklamę:

[ Zobacz | | Napisz ]

widgets
Copyright 2010 Reporterzy Panfu. All rights reserved.
Themes by Bonard Alfin and Tamaki l Home Recording l Blogger Template