Zabronione jest kopiowanie grafiki z Dziennika Elli i Maxa - dotyczy szczególnie katalogów.

sobota, 19 maja 2012

Mroczna strona Panfu

Przepiękna wyspa, otoczona bajkowym pejzażem. Wchodząc, jesteś witany przez innych, zawsze uśmiechniętych, miłych  i chętnych do pomocy. Przychodzisz tu z radością by spotkać się ze znajomymi, nawiązać nowe przyjaźnie, pograć i brać udział w nowych przygodach. Tu nie ma miejsca na złe zachowania. Od razu są one korygowane, a ci, którzy nie chcą się dostosować nie mają prawa wstępu. Zawsze gdy tu jesteś wspaniale wypoczywasz i wiesz, że nigdy nie spotka cię nic przykrego.
Pewnie niejedna panda marzy o takiej wyspie.
Niestety nasze Panfu nie pozostało obojętne na wpływy z zewnątrz.
Nie jest żadną tajemnicą, że najmłodsze pandy bardzo łatwo oszukać. Na wszystko jest jedna wymówka: - przecież to tylko zabawa.
I tak pod pozorem zabawy wprowadza się co raz mroczniejsze klimaty, a przede wszystkim niebezpieczne. Pamiętacie jak pisałam o Halloween? Pod artykułami pojawiły się właśnie takie argumenty: "Przecież to tylko zabawa". Zabawą są różne demoniczne obrządki, tak jak zabawą jest pić, palić, ćpać, napaść na kogoś czy wyzywać. Nie wiem czy wiecie ale mordercy i psychopaci też uważają, że to co robią nie jest złe i świetnie się przy tym bawią.
Co dokładnie mam na myśli? Zataczam kręgi by zbliżyć się do sedna. Oddaliłam się od naszego słodkiego Panfu i nawet nie wiedziałam o nowej przemyconej formie pod przykrywką zabawy.
Dopiero przedwczoraj trafiłam na ostatni wpis Elli i Maxa. Dla mnie sensacyjne odkrycie, które okazało się, że funkcjonuje już od ubiegłych wakacji. Mam na myśli gest wyciągniętej ręki, pokazującej rogi diabła. Nie jest to tylko nic nie znaczący gest, jak zwykle w podtekście jest ukryte prawdziwe znaczenie. To gest w którym pozdrawia się szatana. Już słyszę głosy: - ale to tylko zabawa, wszyscy piosenkarze rocka tak robią. Czy gdyby wszyscy skakali w przepaść, to inni też by musieli?
"Gest rogów jest opisem przypuszczalnie włochatego kozła Mendes i Baphomet lub rogów Cernunnos (niektóre źródła mówią tu o bogu czarnoksięstwa : pan lub cernunnos), który był przedstawiany jako synonim szatana oraz demona. Podniesiony palec wskazujący i mały symbolizują rogi, a szczelnie zamknięte palce środkowe i kciuk reprezentują pysk kozła."  Więcej o tym >>>

Podam wam listę gwiazd, pozdrawiających w  tym geście szatana. Wśród nich nie brakuje Shakiry. Oto oni:
Beyonce, Katy Perry, Alicia Keys, Bono, Cher, Madonna, Britney Spears, Gwen Stefani, Avril Lavigne, 50 cent, Usher, The Puppet Master, Drake, Eminem, Kanye West, Jay-Z, The Beatles, Aleister Crowley, Justin Timberlake, Lady Gaga, Rihanna, Shakira, Bob Dylan...
Wiecie nawet filmy Disneya nie są wolne od tego. Przeczytajcie więcej >>>

Wszystko wraca do jednego punktu: szatan. Komu tak zależy by pielęgnować obrządki dla niego i oddawać mu cześć? Kto za tym stoi skoro wmawia się to dzieciom, że to tylko zabawa,
- "będziesz super gość jak będziesz tak robić".
Już od bardzo długiego czasu, jakieś ponad 100 lat usiłuje się zamienić role. Boga przedstawić jako nieistniejącego, a szatana, (dziwne, że istniejącego) jako silnego i niezwyciężonego władcę.
Mimo, że jest dokładnie na odwrót, większość uwierzyła w to.

Dlaczego Panfu, bezpieczna kraina stworzona dla dzieci jest uwikłana w coś takiego?
Dla zabawy czy nie, wszyscy narażeni są na niebezpieczeństwo.
Dobrze się zastanówcie, zanim powtórzycie za kimś jakikolwiek gest czy słowa.
Sprawdzajcie co one oznaczają.

Ten kto chce być zawsze na fali, robić to co jest akurat modne, płynąć z nurtem niech zapamięta:
"z nurtem płyną tylko zdechłe ryby".

 Reporter Naczelny Tamaki


Related Article:

9 komentarze:

Adik_Ciba pisze...

Fantastyczny Artykuł.

miskab10 pisze...

Wow, Tamaki... zatkało mnie. FANTASTYCZNY artykuł! Masz talent pisarski, oj, masz.
A w ogóle co to za pomysł, pozdrawiać SZATANA?! Słyszałam już o tym, ale jakoś nie wywarło to na mnie wrażenia. Moderatorzy, cała Centrala Panfu, tworząc taką Pandę na wzór 51 poziomu, również to robią! Aż do tej pory nie wiedziałam, że moderatorzy są satanistami! Prawdopodobnie.
Pozdrawiam, Miskab10

EMM pisze...

Nasza katechetka nam wspominala o roznych znakach, hmm... antychrzescijanskich? Poinformowala nas, iz jesli sie nosi takie rzeczy badz, tak jak bylo wspomniane w artykule, pokazuje ów gest reka, ale sie w to nie wierzy, nie ma w tym nic zlego. Tak wiec, jesli oko Saurona pasuje ci do sukienki, smialo mozesz to nosic :3

RN pisze...

Właśnie o to chodzi, żeby to robić ;)

RN pisze...

Misiu, nie sądzę, że moderatorzy są satanistami, bardziej chodziło mi o to by przedstawić jak demoniczne wpływy są obecne w środkach masowego przekazu, że są umieszczone w taki sposób, że nikt nie widzi w tym nic złego, a nowe pokolenia wychowują się na bezwarunkowym akceptowaniu ich.

miskab10 pisze...

No właśnie, moderatorzy też uważają pewnie "to nic złego". Cóż...

๖ۣۜAnia pisze...

Witaj Droga Tamaki.

Pragnę zauważyć, że nie jest to jedyny przypadek "pozdrawiania" szatana. Starsze Pandy pewnie pamiętają strój hipisa. Jego elementem był wisiorek przedstawiający krzyż Nerona. Krzyż ten przedstawia odwrócony i również złamany Krzyż Chrześcijański, mający na celu ośmieszyć Chrześcijan.

Pozdrawiam,
Anioleka

RN pisze...

No, proszę, gdy się tak przyjrzeć znajdzie się tego jeszcze trochę. Dzięki Anioleka :)
http://reporterzy.blogspot.com/2009/10/pojawiy-sie-nowe-ubrania-na-panfu.html
Pamiętam, że ten znak pojawiał się też przy innych okazjach, choć już nie za bardzo pamiętam o co chodziło...pamięta ktoś to?

Kapi1000 pisze...

Oczywiście, że jako starszy mieszkaniec Panfu pamiętam tą sprawę.
Pojawił się ten znak w zadaniu Eloise - podlewaniu drzewka.
W nagrodę dostaliśmy drzewo, które gałęzie układają się w kształt tego wisiora


Related Posts with Thumbnails
 

Wspólne opowiadanie

Chcesz być współautorem tego opowiadania?
Dopisz kolejne zdanie lub dwa :)
[ Zobacz | | Napisz ]

Licencje

Ostatnie numery:

Search This Blog

Archiwum

Roczniki:

2009 (1037) 2010 (2986) 2011 (464) 2012 (458) 2013 (60)

Kalendarz

Kapsuła Czasu

Czytelnicy

Miejsce na Twoją Reklamę:

[ Zobacz | | Napisz ]

widgets
Copyright 2010 Reporterzy Panfu. All rights reserved.
Themes by Bonard Alfin and Tamaki l Home Recording l Blogger Template