Zabronione jest kopiowanie grafiki z Dziennika Elli i Maxa - dotyczy szczególnie katalogów.

wtorek, 4 grudnia 2012

Trochę inny Kalendarz adwentowy

   Jak co roku na Panfu weszliśmy w okres adwentowych prezentów. To bardzo sympatyczna tradycja na naszej wyspie.  Ale ta tradycja nie jest zarezerwowana tylko dla naszej społeczności. Chyba każdy z nas  spotkał się z kartonowo-pudełkową odmianą kalendarza adwentowego wypełnionego smacznymi czekoladkami. To taki komercyjny produkt występujący w naszych sklepach. Ma osłodzić nam oczekiwanie na nadejście Świąt Bożego Narodzenia.
Ratusz w Gengenbach
   Nie wiem czy wiecie, ale tradycja podarków z Kalendarza adwentowego wywodzi się z Niemiec. Tam też można zobaczyć największy Kalendarz adwentowy. Nie jest to gigantyczne kartonowe pudło z okienkami, tylko prawdziwy ratusz w mieście Gengenbach.  W 24 ratuszowych oknach umieszczone są bożonarodzeniowe sceny. Każdego dnia o godzinie 18:00 otwierane jest kolejne okno i odczytywana Ewangelia. Później rozdawane są słodycze. Na tą chwile najbardziej czekają najmłodsi. Ale i starsi skuszą się na smaczne pierniczki. Inne niemieckie miasta pozazdrościły takiego wspaniałego Kalendarza i próbują organizować podobne. Ale sława Gengenbach przyciąga, co roku najwięcej uczestników na plac przed ratuszem. Patrząc na zdjęcie tego pięknego budynku, wcale się temu nie dziwię.

   Sami widzicie, jakie można spotkać adwentowe tradycje. Ale najważniejsze jest dobre przygotowanie do Świat Bożego Narodzenia, ale o tym chyba nie muszę Wam pisać. Dlatego otwierając kolejne okienko swojego kalendarza, czy też odbierając kolejny prezent na Panfu pamiętajmy, co nas czeka za 20 dni.
Pisał dla Was Reporter Kapi1000

PS. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tradycji Adwentowej, to zapraszam na poniższą stronę internetową (trafiłem na nią szukając materiałów do artykułu)


Related Article:

1 komentarze:


Related Posts with Thumbnails
 

Wspólne opowiadanie

Chcesz być współautorem tego opowiadania?
Dopisz kolejne zdanie lub dwa :)
[ Zobacz | | Napisz ]

Licencje

Ostatnie numery:

Search This Blog

Archiwum

Roczniki:

2009 (1037) 2010 (2986) 2011 (464) 2012 (458) 2013 (60)

Kalendarz

Kapsuła Czasu

Czytelnicy

Miejsce na Twoją Reklamę:

[ Zobacz | | Napisz ]

widgets
Copyright 2010 Reporterzy Panfu. All rights reserved.
Themes by Bonard Alfin and Tamaki l Home Recording l Blogger Template