Zabronione jest kopiowanie grafiki z Dziennika Elli i Maxa - dotyczy szczególnie katalogów.

poniedziałek, 1 października 2012

Przepis na bezpieczne Panfu ☺

Zapewne każdy, kto przechadzał się po Panfu zauważył pandy krzyczące „Szukam dziewczyny, chętne do mojej chatki!” lub „Szukam chętnych do seksu, chętni do chatki”, a nawet osoby, które przeklinają i nie będę tu cytował ich słów, gdyż każdy może usłyszeć to na co dzień. Pewnie każdy przechodził obok obojętnym na to, co inni mówią, a jeśli się odezwał został zlinczowany i wyśmiany. I nie są to zbyt okropne i mocne określenia, ale tak jest naprawdę! W Panfu mieszkają szczególnie pandy w wieku 8-11 lat a nawet mniej, które już przeżyły swój pierwszy raz, miały dziewczynę/chłopaka, przeklinały lub są w trakcie albo właśnie to planują. Czy ich rodzice naprawdę wychowują je na takie Pandy? Czy chcą żeby przeklinały, piły, paliły, uprawiały seks w tym wieku? Nie! Ale właśnie taka jest rzeczywistość. Przez ostatnie parę dekad wiele się zmieniło i to na gorsze. Jeśli spytamy naszych dziadków lub nawet rodziców, co robili w naszym wieku odpowiedzą na pewno, że grali w piłkę, bawili się z innymi i wcale nie myśleli o tym, co będzie w przyszłości. A w dzisiejszych czasach? Komputery, Internet, telewizja, zniszczyły i „wyssały” mózgi młodzieży i po prostu ich zdemoralizowały. Teraz każdy walczy o to żeby być na czasie, mieć dziewczynę itp. „Panfu jest bezpiecznym i zróżnicowanym światem…”, no właśnie, czy takim bezpiecznym? Dla naszych rodziców bezpieczeństwo to przede wszystkim ochrona dzieci przed złem, wulgaryzmami. Myślą, że oddają swoje pociechy w dobre ręce, bo są one kulturalne, wychowane, poukładane. Na pewno gdyby zobaczyli, co ich dzieci piszą to nie jeden by powiedział, że tak ich na pewno nie wychował. No właśnie, skoro ich tak nie wychowali to skąd znają takie słowa? Mają takie zachcianki? Właśnie od osób starszych! Na pewno nie raz słyszeli jak ktoś w ich otoczeniu przeklął a dzieci szybko się uczą i nawet nie wiedząc, co robią powtarzają te wulgaryzmy np. po rodzicach i tak od jednej osoby do drugiej, aż z tej jednej osoby przeklinającej zrobią się setki. Więc zasadnicze pytanie brzmi, jak temu zapobiec? Jeśli chodzi o Panfu to zaostrzyć zasady komunikowania się lub jeśli to nie pomoże zatrudnić wyspecjalizowane w tym zawodzie pandy, które by sprawdzały, co inni piszą. Jeśli nawet, ktoś zastosowałby technikę sylabową, to natychmiast miałby zablokowaną możliwość dialogu.
A co do rodziców, to mogliby się ograniczyć z przeklinaniem, a jeśli już koniecznie muszą to bez obecności małych dzieci! Przecież one nie są głuche i to wszystko słyszą! Jeśli rodzice chcą wpuścić swoje dzieci na naszą wyspę, niech najpierw sami parę dni poobserwują i poczytają, co inni piszą. Decyzja, co zrobią zależy do nich samych.
Reporter Makarena11Related Article:

7 komentarze:

miskab10 pisze...

Święta prawda :(

Dziennikarze Panfu pisze...

Przyznaję rację Makarenie11.Precz z WULGARYZMAMI!
Roch99

RN pisze...

Punkt za realizm na koniec miesiąca, w podsumowaniu z tabelki.

Vilene pisze...

Przekleństwa na Panfu to norma niestety. Filtry automatyczne są bardzo nieskuteczne, bo można je łatwo ominąć, z kolei blokują neutralne słowa niebędące przekleństwami (np. nie można napisać słowa "kura", "akurat" itd.). A co do komputera i telewizji, to są to tylko narzędzia, jedyny co spowodowały to to, że dostęp do treści, o których pisze Makarena stał się o wiele łatwiejszy. Dziecko nie kupi czasopisma dla dorosłych, ale to co tam jest może w internecie znaleźć bez problemu.

RN pisze...

Vilene, a Ty nie chciałabyś u nas pisać?

Vilene pisze...

A mogę? Pewnie, że bym chciała.

RN pisze...

Świetnie :) Zorientuj się proszę w tym co napisałam w ostatnim wpisie o II etapie, wybierz, któryś z zaproponowanych tematów i napisz.
Pozdrawiam :)


Related Posts with Thumbnails
 

Wspólne opowiadanie

Chcesz być współautorem tego opowiadania?
Dopisz kolejne zdanie lub dwa :)
[ Zobacz | | Napisz ]

Licencje

Ostatnie numery:

Search This Blog

Archiwum

Roczniki:

2009 (1037) 2010 (2986) 2011 (464) 2012 (458) 2013 (60)

Kalendarz

Kapsuła Czasu

Czytelnicy

Miejsce na Twoją Reklamę:

[ Zobacz | | Napisz ]

widgets
Copyright 2010 Reporterzy Panfu. All rights reserved.
Themes by Bonard Alfin and Tamaki l Home Recording l Blogger Template