Zabronione jest kopiowanie grafiki z Dziennika Elli i Maxa - dotyczy szczególnie katalogów.

czwartek, 1 marca 2012

Gdzie zmierza Panfu?"You’re the voice of a new generation
And you’re coming out so strong
 It’s your choice can you feel the sensation
You’re going one by one"
To jest pierwsza zwrotka piosenki znanego zespołu beFour, który kiedyś odwiedził Panfu. Jej całość mówi o tym, że mamy wpływ na przyszłość nie tylko naszej wyspy, ale i całego świata.
 Więc idziemy na Miasto by się przekonać, czy pandy rzeczywiście dbają o tą przyszłość. Przyjrzyjmy się uważnie ich wypowiedziom.
 Na pierwszym miejscu widzimy wypowiedź malutkiej pandy: "U kiogo dom dzeckia?". Widać, że panda jest zagubiona w wielkim świecie. W końcu, będąc takiego wzrostu wszystko wydaje się ogromne. Niektórzy się oburzyli: dlaczego takie dziecko nie siedzi w Pokoju Dziecięcym? Może dlatego, że bało się chociażby dotknąć tych desek.
 Druga wypowiedź: "Szukam przystojnego chłopaka do mojego domu". Nie wiem, czy "przystojność" to jakieś prawidłowe kryterium. Najważniejsze powinno być chyba poczucie humoru i charakter. Poza tym, w Wydziale Śledczym widzieliśmy, jak przebiegają selekcje na swoją drugą połówkę. A najgorsza jest dyskryminacja pand bez ZP. Taki sam problem widzimy na dwóch innych wypowiedziach.
 "U mnie obóz harcerski!". Tak, dobry sposób na wypoczynek. Ale czy pamięta się tam o podstawowych wartościach harcerskich? "Bogu, pandom i ojczyźnie"?
 "Szukam córeczki". Tak jak wyżej. "Szukam" to najpopularniejsze słowo wśród naszego otoczenia. Pandy szukają niemalże wszystkiego. Dziewczyny, chłopaka, córki, syna... Pomysłowość nie ma granic.
 Podsumowując: przyszłość naszej wyspy jest niepewna. Przecież to od naszego zachowania zależą losy Panfu. Jednakże, co nas nie zabije to nas wzmocni. Wiemy, czego unikać. Mam nadzieję, że sytuacja naszych wypowiedzi się polepszy.

Do your best!
Reporter Evelca

Related Article:

2 komentarze:

Rozalinda10 pisze...

Evelca zapomniałaś do artykułu etykiety Reporter Evelca.

Pozdrawiam

Evelca pisze...

... Racja, poprawiam.


Related Posts with Thumbnails
 

Wspólne opowiadanie

Chcesz być współautorem tego opowiadania?
Dopisz kolejne zdanie lub dwa :)
[ Zobacz | | Napisz ]

Licencje

Ostatnie numery:

Search This Blog

Archiwum

Roczniki:

2009 (1037) 2010 (2986) 2011 (464) 2012 (458) 2013 (60)

Kalendarz

Kapsuła Czasu

Czytelnicy

Miejsce na Twoją Reklamę:

[ Zobacz | | Napisz ]

widgets
Copyright 2010 Reporterzy Panfu. All rights reserved.
Themes by Bonard Alfin and Tamaki l Home Recording l Blogger Template